YouTube Premium

tarafından
178
YouTube Premium
Güzel Hosting

Günümüzde artan ücretli üyelik serüvenine uzun zamandır dahil olan Youtube Premium, bugün itibariyle ülkemizde kullanıma açıldı. Kullanıcılara bir çok avantajlar sunan servis hakkında detaylarını yazımızda bulabilirsiniz. Servis 2010 yılına kadar uzanan serüveni, 2014 yılında Music key servisiyle karşımıza çıkmıştı. YouTube tüm bu servisleri tam 14 ay önce sonlandırarak YouTube Premium isminde yepyeni bir servisi değerli kullanıcılarına duyurdu. 17 Mayıs 2018’de servis yayın hayatına başladı, o günden bugüne kadar ülkemiz bu servis kullanılmamaktaydı. 17 Temmuz 2019 tarihi itibariyle ülkemizde Youtube Premium kullanıma açıldı.

YouTube Premium Özellikleri

Uzun zamandır planlanan Youtube Premium aslında mevcut standart YouTube oranla bizlere çeşitli yenilikler sunmaktadır.

  • Reklamsız Youtube Deneyimi
  • Youtube Music (Spotify tarzı bir servis müzik listeleri oluşturabileceğiniz, çevrim dışı ve kaliteli müzik dinleyebileceğiniz bir servis).
  • YouTube Originals (Netflix tarzı kaliteli sadece burası için üretilmiş dizi, film ve videoları bulabileceğimiz bir servis).
  • Youtube Çevrimdışı video izleme servisi (Dilediğiniz videoyu indirerek, internet olmasa dahi izleme olanağı, abone olunan kanalların videolarının otomatik olarak indirilmesi)
  • Video izleme sırasında “picture in picture” yani “resim içinde resim” daha açıklayıcı olursa başka uygulamalarda gezinirken videoyu izleyebilme.

YouTube Premium Fiyatları

YouTube ülkemizde 4 farklı paket ile hizmet verecek ve bu paketlerin ilk kullanımı ücretsiz olacaktır. Ücret fiyatları IOS işletim sisteminde farklıdır.

  • Tek kişilik bireysel abonelik paketi: 16,99 TL
  • 5 kişilik aile abonelik paketi: 25,99 TL
  • Yalnızca YouTube Müzik aboneliği (Bireysel): 13,99 TL
  • Yalnızca YouTube Müzik aboneliği (Aile): 20,99 TL

YouTube Premium Üyelik

YouTube Premium’a üye olmak aslında çok basit bir iş tarayıcı üzerinden youtube ‘a erişimiz sonrası sağ kısımdaki menüden YouTube Premium’a tıklayarak ve kart bilgilerinizin girişi sonrası üyeliğinizi gerçekleştirebilirsiniz. İlk 3 ay olarak ücretsiz hizmet verecek olarak servis için kart bilginizin girişi zorunlu durumda gözükmektedir. 3 Aylık süre içerisinde abonelikten çıkışınız sonrası kartınızdan herhangi bir ücret kesilmeyecektir. Üye olmak için Youtube Premium erişim yapabilirsiniz.