Yeni AirPods Pro Çıkış Tarihi ve Özellikleri

tarafından
98
Yeni AirPods Pro Çıkış Tarihi ve Özellikleri
Güzel Hosting

Apple’ın gürültü kesme özelliği sunan bir AirPods üzerinde çalıştığı haberleri uzunca bir süredir gündemdeydi, bu cihazın adının ne olacağı bilinmiyordu ancak son gelişmelere göre cihaz AirPods Pro adıyla ekim ayında tanıtılacak.

Cihazın gürültü kesme özelliğini daha iyi sunması için metal bir yapıya sahip olacağı tahmin ediliyor. AirPods Pro’nun ABD’de 350 dolar civarında bir fiyat etiketiyle satışa sunulacağı söyleniyor. Cihazın farklı senaryolarda da kullanılabilmesi için suya dayanıklı olacağı da açıklanmıştı.

iOS 13.2 güncellemesinin beta sürümünde yeni AirPods ile ilgili sızıntılar 9to5Mac tarafından çıkarıldı. Yeni kulaklığın eski kulak içi kulaklıklara benzeyeceğini gösteren bir ikon beta sürümünde görülmüştü. Gürültü kesme özelliğinin derecesini ayarlama ile ilgili bir animasyon da aynı güncelleme de ortaya çıktı.

iOS 13.2 güncellemesinde yeni AirPods ile ilgili referansların olması, cihazın kısa süre içerisinde piyasaya çıkma ihtimalini güçlendiriyor. Apple’ın Ekim ayında etkinlik düzenlemesi bekleniyordu ancak ayın sonuna yaklaştığımız için bu ihtimalin oldukça düşük olduğunu belirtelim.