Xiaomi’den Yeni Akıllı Saat Mi Watch

tarafından
268
Xiaomi’den Yeni Akıllı Saat Mi Watch
Güzel Hosting

Birçok alanda çeşitli ürünler piyasaya süren Xiaomi’nin yeni akıllı saati Xiaomi Mi Watch ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı ancak cihazın fiyatı belirsizliğini koruyor.

Apple Watch’a benzerliği ile dikkat çeken cihazın dikdörtgen bir ekranı, yuvarlak köşeleri ve arayüzü kontrol etmek için bir dijital kadranı bulunacak. Yeni bir arayüz ile gelmesi beklenen cihaz, Huawei, Samsung veya Google tarafından satışa sunulan akıllı saatlerden farklı bir arayüz sunacak.

Ürettiği akıllı telefonlarında Android işletim sistemini kullanan firma, akıllı saat için 5 Kasım tarihinde MIUI for Watch arayüzünü yayınlayacak. Paylaşılan videolarda saatte yer alan bazı uygulamalar gözüktüğü için daha çok cihazın hangi işletim sistemini kullanacağı merak ediliyor.

Cihazın donanımsal özelliklerine baktığımızda işlemci tarafında Qualcomm Snapdragon Wear 3100 kullanılacağını görüyoruz. Cihaz, mobil ödemelerde kullanılabilmesi için NFC ve dahili GPS özelliklerine sahip olacak. Wi-Fi bağlantısı da bulunacak olan cihazın eSIM destekleme ihtimali de bulunuyor.

5 Kasım tarihinde düzenlenecek etkinlik ile birlikte cihaz hakkında daha fazla bilgi sahibi olacağız. Mi Watch fiyatı henüz belli değil fakat çok düşük bir fiyat etiketi olacağını düşünmüyoruz. Apple Watch kadar pahalı olmayacağını da rahatlıkla söyleyebiliriz.