Steam ve EA Games Ortaklığı

Steam ve EA Games Ortaklığı
Web Tasarım Ankara

İlk olarak geçtiğimiz günlerde resmi hesapları üzerinden Steam’e gönderme yapan EA Games, yeni Star Wars oyunuyla platformdaki yerini alacak.

Steam ile ortaklık kurmak için adım atan EA Games, yeni oyunları Star Wars Jedi: Fallen Order yapımını Steam üzerinden satışa sunmak için hazırlıklarını tamamlıyor. Bu yapıma ek olarak önümüzdeki sene satışa sunulacak olan The Sims, Battlefield, Unravel ve FIFA 21 gibi oyunların da Steam üzerinden alınabileceği açıklandı.

Steam üzerinden EA Access servisini de satmak için çabalarını sürdüren EA Games, oyunların Origin ile beraber oynanmasını sağlamak istiyor. İki platformda da aktif olmak isteyen firma, EA Access servisi hakkında detaylı açıklama yapmadı.

Electronic Arts, Origin platformunu daha fazla kullanıcı ile buluşturmak için oyunlarının diğer platformlardaki satışlarını tamamen kesmişti ancak 15 Kasım 2019’da çıkışını yapacak olan Star Wars Jedi: Fallen Order yapımıyla birlikte bu durum değişiyor. EA bu hamle ile oyunlarını daha fazla kişiye satmak istiyor.

Yetkililer ilerleyen yıllarda çıkacak tüm oyunların Steam’de olup olmayacağı ile ilgili net bir açıklama yapmadı ama büyük yapımlara Steam üzerinden de erişim sağlanabileceğini söyleyebiliriz.

Beğen  3
Yazar

2008, Yılından beri sistem ve yazılım teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Ayrıntılı bilgi için hakkımda sayfamı inceleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir