iPhone SE 2 Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

tarafından
164
iPhone SE 2 Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı
Güzel Hosting

iPhone’un küçük boyutlu telefon sevenler tarafından tercih edilen ve piyasada başka bir örneği kalmayan iPhone SE 2 hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı. Gizchina tarafından paylaşılan bilgilere göre cihazın özellikleri, fiyatı ve çıkış tarihi belli oldu.

Amerika Birleşik Devletleri’nde en çok satılan akıllı telefonlar arasında olan iPhone SE’nin bu kadar popüler olmasının büyük nedenlerinden biri de yüksek fiyatlı iPhone modellerine bir alternatif olmasıydı.

Kısa bir süre önce ortaya çıkan bilgilere göre Apple, bu serinin yeni modeli olan iPhone SE 2’yi piyasaya sunacak. Her yıl bu tarz haberler karşımıza çıkıyor ve yeni bir iPhone SE göremiyoruz, bu sefer yine resmi bir açıklama yok ancak Gizchina’nın ortaya attığı iddialar, cihazla ilgili beklentileri şimdiden artırdı.

iPhone SE 2 Çıkış Tarihi

Apple’ın raporları üzerinden fikir yürüten Gizchina ekibi, iPhone SE 2 modelinin piyasaya çıkma ihtimalinin oldukça yüksek olduğunu belirtti. Buna ek olarak başarılı analist Guo Minghao son raporunda açıkladığına göre iPhone SE 2, 2020’nn ilk ayında üretim bandında yerini alacak ve mart ayının sonlarına doğru satışa sunulacak.

iPhone SE 2 Özellikleri

iPhone SE 2 modeli kırmızı, beyaz ve koyu gri olmak üzere üç farklı renk seçeneği ile satışa çıkacak, yeni iPhone 11 modellerinde bulunan A13 yonga seti ve 3 GB RAM bulunacak.

Tasarım konusuna geçtiğimizde ise cihazın iPhone 8’e benzeyeceği ve iPhone 8 gibi duracağı söyleniyor. Tasarım konusundaki bu iddiaları kuvvetlendiren özellik ise iPhone SE 2’nin ekran boyutu oldu. Cihazın ekran boyunun 4,7 inç olması bekleniyor.

iPhone SE 2 Fiyat

Serinin ilk modelinde başlangıç fiyatı 249 dolar olarak belirlenmişti, Apple’ın yeni cihazda da kullanıcıları üzmeyecek bir fiyat politikası tercih edeceği düşünülüyor. iPhone SE 2 için ortaya atılan başlangıç fiyatı ise 399 dolar oldu.

Bu gelişmelerin yalnızca iddialardan ibaret olduğunu ve Apple tarafından resmi bir açıklama yapılmadığını tekrar belirtelim.