Instagram Takipçi Gruplandırma

tarafından
284
Instagram Takipçi Gruplandırma
Güzel Hosting

Instagram yıllardır yeni özelliklerle en gözde sosyal medya platformu olmak özelliğini koruyor. Yeni takipçi gruplandırma özelliği ile kullanıcılar uygulamayı daha verimli bir şekilde kullanabilecekler.

Daha önce “Grup Hikayeleri” özelliği ile kendisinden söz ettiren uygulama, bu özellik ile kullanıcılar seçtikleri kişilere özel olarak hikaye paylaşabiliyorlardı. Takipçi gruplandırma özelliği ise farklı bir problemi çözüme kavuşturuyor. Takipçi listesini düzenlemenizi sağlayacak olan özellik sayesinde etkileşim durumunuza göre takipçileriniz gruplara ayrılacak.

Daha önce yaptığı başarılı sızıntılar ile güven kazanan Jane Manchun Wong adındaki araştırmacının paylaştığı tweet ile Instagram’ın bu özellik üzerinde çalıştığını öğrendik. Paylaşıma baktığımızda, takipçiler üç aylık kullanım süresine göre gruplara ayrılıyor. ‘Ana sayfada çok gösterilenler’ veya ‘En az etkileşim kurulanlar’ gibi kategorilere ek olarak seyahat, sanat veya hobi gibi farklı ayrımlar da yapılabiliyor. İsterseniz bu gruplarda yer alan kişileri tek bir dokunuşunuz ile takipten çıkarabiliyorsunuz.

Firma güncelleme üzerinde çalışmalarını sürdürüyor, henüz herkesin denemesi mümkün olmayan özelliğin yakın zamanda uygulamaya ekleneceğini söyleyebiliriz. Bu özellik sayesinde kullanıcılar ilgi duydukları grup ile daha kolay ve izole şekilde bağlantı kurabilecekler.