Huawei Yasaklara Rağmen Gelirini Yükseltti!

tarafından
200
Huawei Yasaklara Rağmen Gelirini Yükseltti!
Güzel Hosting

Çin ve ABD arasında gerçekleşen ticaret savaşından en büyük etkiyi teknoloji firmaları görüyor olsa da Huawei, ABD yasağı olmasına rağmen gelirlerini yükseltmeyi başardı.

Ekimden itibaren 200 milyon sevkiyat rakamına geçtiğimiz yıla kıyasla 64 gün önceden erişti. Twitter üzerinden kutlama paylaşımı yapan Huawei, 200 milyon sevkiyat başarısını herkese duyurdu.

Özellikle tepe model olan Huawei Mate 30 Pro’da Google servislerinin bulunmaması ve ABD tarafından gelen engellemelerle mücadele eden Huawei, cihaz satış rakamlarını artırarak gelirini artırmayı başardı. Yalnızca son kullanıcı ve akıllı telefon pazarında değil, şebeke ve kurumsal pazarda da firma büyümeye devam ediyor.

Senenin ilk aylarında gelirlerini neredeyse %25 artırarak 180 milyar dolara ulaşmayı başaran Huawei, ticari anlaşma sayısını da 40’a çıkardı. ABD tarafından kara listeye alındıktan sonra dünya genelinde ticari baskı gören Huawei, yasak sonrasında farklı lokasyonlarda 400 bini aşkın 5G baz istasyon satışı yaptı.

Amerika Birleşik Devletleri’nin uyguladığı yasağın akıllı telefon satışlarında büyük bir etkisi olacağı düşünülüyordu ancak 2019’ın ilk aylarındaki satışlar, önceki yıla göre %26 artış gösterdi.