Google Pixel 4 Kamerası Beklentileri Karşılamadı!

tarafından
83
Google Pixel 4 Kamerası Beklentileri Karşılamadı!
Güzel Hosting

Akıllı telefonların kamera performanslarını sıralayan güvenilir kaynaklardan olan DxOMark, Google Pixel 4 kamerasının avantajlarını ve rakiplerine kıyasla geri kalan yönlerini paylaştı. Yakın bir zamanda satışa sunulan cihaz rakiplerinin önüne geçmeyi başaramadı.

Son dönemde piyasaya çıkan üst segment cihazlardan beklendiği gibi Pixel 4, genel olarak iyi bir kamera deneyimi sunuyor. İç ve dış mekanda yoğun detaylara sahip kareler yakalayabileceğiniz cihazın düşük ışık performansının da oldukça iyi olduğu belirtiliyor. DxOMark tarafından yapılan yorumlara baktığımızda telefoto kamerasının iç mekan ve günlük kullanım performansı oldukça başarılı duruyor.

Video tarafında ise stabilizasyon ve değiştirilebilir kare oranı gibi özellikler ile akıcı kayıtlar alabiliyorsunuz. Bunun haricinde bazı olumsuzluklar da söz konusu, video kaydı sırasında pan yaparken yapay görüntüler ortaya çıkıyor. Renklerde gölgelenme, bazı yakınlaştırma durumlarında detay kaybı gibi sorunlar Pixel 4 kullanıcılarını bekliyor.

Belirttiğimiz önemli problemler yüzünden Pixel 4, DxOMark tarafından yapılan sıralamada da rakiplerinin gerisinde kalıyor ve 8. sırada kendisine yer buluyor. Toplam 112 puan toplayan cihaz, geçtiğimiz sene piyasaya çıkan cihazlardan Mate 20 Pro ile aynı sırada bulunuyor. Honor 20 Pro, OnePlus 7 Pro gibi modeller de Pixel 4’ün önünde yer alıyor. DxOMark sıralamasının başında ise Huawei Mate 30 Pro modeli bulunuyor.