Adobe 7.5 Milyon Hesabın Bilgilerini Paylaştı

tarafından
241
Adobe 7.5 Milyon Hesabın Bilgilerini Paylaştı
Güzel Hosting

Premier ve Photoshop gibi oldukça popüler yazılımların sahibi olan Adobe, yanlışlıkla 7.5 milyon hesap bilgisini herkesle paylaştı.

Dijital hizmet sunan firmaların güvenlik açıklarıyla ilgili sıkıntı çekmeleri yeni bir durum değil, yıllardır bu tarz problemler firmaları tehdit ediyor. Benzer bir durum ise geçtiğimiz günlerde Adobe firmasının canını yaktı. Firma, basit bir hata ile tam 7.5 milyon kullanıcısının hesap bilgilerini halka açık duruma getirdi.

Ortaya çıkan hesap bilgileri şu şekilde; hesabın oluşturulduğu tarih, e-posta adresi, hesabın kullandığı Adobe programları, üyelik durumu ve üye ID. 19 Ekim’de fark edilen durumun bir hafta boyunca devam ettiği düşünülüyor.

Bilgilerin herkese açık hale gelmesinden sonra birilerinin bu bilgileri saklayıp saklamadığı hakkında bir veri bulunamadı. Bahsi geçen kullanıcı verileri kötü niyetli kişilerin eline geçtiyse yakın zamanda farklı amaçlarla kullanılabilir.

Adobe Creative Cloud üyeliğiniz bulunuyorsa Adobe tarafından gönderilen e-postaları dikkatlice incelemenizi ve parolanızı değiştirmenizi tavsiye ediyoruz.