Amazon Web Service

tarafından
174
Amazon Web Service
Güzel Hosting

Amazon Web Service, dünya’ya cloud’u öğreten şirket. AWS ‘nin kalitesi ve tecrübesini tartışmamıza bile gerek yoktur diye düşünüyorum. Amazon Web Service, son zamanlar Türkiye’de bir şirket kurduğunu ve vergi ödemeye başladığını hatırlatmak isterim, diğer bir çok yabancı yatırım şirketler gibi dışarından ülkeye sarkıntılık etmiyorlar, bunun için Amazon‘a teşekkür etmek gerekir.
Ufakta olsa sizlere Amazon Web Service ‘den bahsedelim, kısaltması AWS’dir bir çok yerde adını AWS olarak duyabilirsiniz. AWS Tüm internet kullancılarına hitap etmektedir. AWS ile dilerseniz sadece veritabanınızı barındabileceğiniz veya sadece stroge tarzında kiralamalar yapabilirsiniz. Fiyatlandırmaları saatlik olarak yapılmaktadır. Yani dilediğiniz oranda bir kredi yükleme yaparsınız ve sunucunuzu kullandıkça AWS kullanım oranında sizde ücret tahsil edecektir. Örnek fiyatlandırma’da $0.004 kadar saatlik ücretleri düşmektedir. AWS’de unutulmaması gereken gelen trafik ücretsiz, ancak giden trafik lokasyon’a göre ücretlendirilme yapılmaktadır. Bu ücretlendirme $0.04/GB civarındadır. Türkiye standartlarında bir fiyat ile ortalama 100-150 TL AWS’den bir çok servisten üst seviye bir kalite ile barınabilirsiniz.

Sizlere AWS’nin internet’te bulabildiğim bir veri merkezi fotoğrafını paylaşmak isterim. Her zaman yerli yazılım ve teknolojiler kullanmaya özen gösteririm ama ülkemizde bu sektörün tekelleşmeye başladığı ve fiyat olarak olağan faiş fiyatıyla sunulmaktadır. Ayrıca Türkiye’den hizmet almayı düşünenler ise tercih etmesi gereken ilk nokta destek olacaktır. Çünkü AWS’de karşınız bir destek olsa bile dil olmadığı sürece çok etkisiz kalabilmektedir.
AWS’den hizmet alacaklar için bir ömür boyu kaliteli hizmet dilerim 🙂
Yararlı olabildiysem ne mutlu, Hatam var ise bildirilirse düzeltebilirim.