Kişisel Blog Tanıtımı

tarafından
263
Kişisel Blog Tanıtımı
Güzel Hosting

Kişisel Blog

Yusuf Kahramaner, teknoloji sektöründe pek çok alanda uzmanlığa sahip olan biridir. Açtığı blog sayfası sayesinde, bilgilerini yüzlerce insana da aktarmaya çalışıyor. kahramaner.com sitesi, teknolojiye meraklı olanların ilgisini çekebilecek bir sitedir. Sitede sadece teknik yazıların yer almaması, sıkıcı bir blog olmasının da önüne geçiyor. Yazarın bakış açıları, sevdiği şeyler hakkında da yazılar bulunmaktadır. Kategorilere ayrılan yazılar sayesinde, ilgili olduğunuz içeriklere hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Blog tanıtımı yapan siteler arayışında olanlara SadeceON adında güzel bir site önerebilirim. Farklı farklı kullanıcıların kendi blog sitelerinde tanıtım yapabileceğine dair ilanları bulunuyor, fiyatlar da gayet makul geldi bana. Sitenizin yükselmesinde önemli bir role sahip olan blog tanıtımını isteyenlere SadeceON’u bir incelemesini öneririm. Gayet anlaşılır ve detaylı bir site.

Site Yapısı

Kişisel bir blog sayfası kadar samimi, bir teknoloji sitesi kadar da profesyonel bir site tasarımı kullanılmıştır. Yazılar, bir düzen içerisinde, ait oldukları kategorilerde yayınlanmaktadır. Ana sayfanın sol kısmında kategoriler yer alırken, üst kısmında da yazarın sağladığı hizmetler ve uzmanlık alanları yer almaktadır. Yazara ulaşmak isteyenler de iletişim bilgilerine üst menüden ulaşabilirler.

İçerik Kategorileri

Kişisel bir blog sayfasında olan samimi ve yazarın yorumuna dayalı kategoriler kadar, eğitici içeriklere sahip kategoriler de bulunuyor. Kategoriler başlıklar halinde sıralanacak olursa; Genel, Hosting, Laravel, Sosyal Medya, Sözler, Teknoloji ve Yazılım’dır. Bu başlıklar altında, çeşitli konulara değinilmiştir.

Genel kategorisi, yazarın aklına gelen, rastgele, kişisel konularda yazılar içermektedir. Örnek verecek olursak, yazarın sevdiği şarkıları bile bu kategori altında bulabilirsiniz. Meslek ve sektör hakkındaki kişisel tecrübelerine de bu başlık altında yer veriyor. Sözler kategorisinde ise yazarın sevdiği dizi ve film replikleri, ünlü kişilerin alıntıları mevcuttur. Yeni bir bakış açısı kazanmak için bu sözler üzerinde düşünmek yararlı olabilir.

Eğitici içerikleri okumak isteyenler Hosting, Laravel, Yazılım kategorilerini inceleyebilirler. Site yönetimi, veritabanı hakkındaki konular, Laravel’in kullanılışı, cPanel hakkındaki yazılar, bu bölümlerin içerisinde yer almaktadır. Bilişim sektörü ile ilgiliyseniz, bu kategoriler altında faydalı içerikler bulabilirsiiniz.

Sosyal Medya kategorisinde, hayatımızın olmazsa olmazlarından biri olan sosyal medya uygulamalarına yer veriliyor. Uygulamaların teknik özelliklerinden ve alt yapılarından ziyade, hayatımıza etkileri hakkında içerikler eklenmiştir.

Teknoloji kategorisinde ise genel olarak bilişim sektörü ile ilgili önemli gelişmeler, bilgiler ve tanımlayıcı içerikler yar almaktadır. Sektör hakkındaki haberlerin, Kahramaner tarafından yorumlanmış halini, bu başlık altında bulabilirsiniz.

Yazarın Diğer Hizmetleri

Sitenin üst kısmında yer alan menü üzerinde, “Danışmanlık” başlığı da dikkat çekmektedir. İlgili bölüme girildiğinde ise Kahramaner’in elektronik, Hosting ve teknoloji konusunda danışmanlık hizmeti sağladığı bilgisine ulaşılabilir. Yazar, bu bölüme bir not ekleyerek, listelediği konular dışında da danışmanlık hizmeti için kendisine soru sorulabileceğini belirtiyor. Yazarın kabul etmesi durumunda, farklı konular hakkında da danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.